h1

Filmas „Balkonas“ – tarptautinio festivalio uždarymo filmas

spalio 1, 2009

Sėkmingai sudalyvavęs 32-ame LUCAS filmų festivalyje, „Balkonas“ tęsia tarptautines keliones ir spalio mėnesio pradžioje dalyvauja 7-ojo Michel vaikų ir jaunimo festivalio (Vokietija) konkursinėje programoje, kurioje varžosi aštuoni pilnametražiai filmai. 2003 metais Hamburgo filmo festivalio įsteigtas Michel vaikų ir jaunimo festivalis sėkmingai gyvuoja ir yra lankomas bei įvertintas jaunųjų žiūrovų ir profesionalų auditorijos. Spalio 3 d. „Universal Pictures Germany“ įsteigtas prizas atiteks geriausiam vaikų ir jaunimo filmui, kurį išrinks kompetentinga žiuri. Kaip įprasta Vaikų ir jaunimo filmų festivaliuose, žiuri sudaro vaikai. Hamburgo festivalio komisijoje – septyni 11-14 metų kino ekspertai.

Filmas “Balkonas” Hamburge rodomas festivalio uždarymo vakarą spalio 3 dieną. Filmo pristatyme dalyvauja režisierė Giedrė Beinoriūtė.

„Iš tiesų, filmui festivaliai – tai dar vienas naujas gyvenimas. Susitikimas su naujais žiūrovais, reakcijos, atsiliepimai, diskusijos – tai filmui gyvybiškai būtina,“ – teigia režisierė G. Beinoriūtė. „Juk nerodomas filmas – tai nebaigtas filmas. LUCAS festivalyje jaunieji Vokietijos žiūrovai klausė, ar gira – alkoholinis gėrimas ir kas yra tas žaidimas – „sekretai“. Įdomu, kokių klausimų iškils Hamburge.“

Hamburgu „Balkono“ turas po Vokietiją dar nesibaigia. Lapkričio 4-8 dienomis filmas vyks į 51-ąjį Nordic Film Days festivalį Lübecke ir dalyvaus vaikų ir jaunimo filmų konkursinėje programoje.

Filmas „Balkonas“ Lietuvoje “Sidabrinė gervė‘2009″ apdovanojimuose pripažintas „Geriausiu metų trumpametražiu filmu“, Lietuvos kino platintojų apdovanojimuose “Kino juosta‘2008” pelnė „Metų lietuviško filmo“ titulą. Geriausia naujoke kine “Pravda’2008” apdovanojimuose pripažinta “Balkono” jaunoji aktorė Elzbieta Degutytė.

Daugiau informacijos:
www.monoklis.lt
www.kinderfilmfest-hamburg.de
www.filmtage.luebeck.de

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: