h1

Elzbieta Degutytė

 

Vienuolikos metų Elzė gimė ir užaugo Vilniuje. Lanko Šiuolaikinės mokyklos centrą. „Balkone“ sukūrė tokio pat amžiaus Emilijos vaidmenį. Elzė pasidalino savo mintimis apie „Balkono“ filmavimą.

– Ar „Balkonas“ tavo pirmasis filmas, kuriame vaidinai?

– „Balkonas“ yra pirmasis filmas, kuriame vaidinau pagrindinį vaidmenį. Lankau menų studiją „Terra Bella“, jos stovyklose patys kuriame filmus, kuriuose ir vaidinam. 

– Ką filmuojantis teko daryti pirmą kartą gyvenime?

– Pirmą kartą teko eiti į „pasimatymą“.

– Ar antrą kartą tai padaryti būtų drąsiau?

– Filme – tikriausiai taip. Tikrovėje – nemanau.

– Kokių dalykų filmuojantis kartoti jau nebenorėtum?

– Labai anksti keltis prieš filmavimą.

– Ar filmavimo metu buvo kilusi mintis pabėgti iš aikštelės ir nebegrįžti ir kodėl?

– Tą dieną buvo labai šalta, o reikėjo vaidinti, kad karšta. Mano kojos nuo liemens buvo apvyniotos pledu, o ta dalis, kurią filmavo – aprengta plona, trumpom rankovėm suknele.

– Ar buvo tokių scenų, kada pagalvojai – nepavyks?

– Tokia scena buvo kritimas iš balkono, nes reikėjo kristi ir kristi. Ją filmavom labai ilgai – pradėjome ryte, baigėme vakare. Ši scena, manau, buvo ilgiausiai filmuota. Labai padėjo kaskadininkas, kuris kantriai su manimi dirbo.

– Dėl ko filmavimosi metu labiausiai jaudinaisi?

– Dėl to, kad padarysiu kažką blogai, bet iš tikrųjų su tokias žmonėmis, kaip „Balkono“ filmavimo grupė, negali būti blogai.

– Kas labiausiai tave palaikė filmavimo metu?

– Dovilė, Kristė ir kartais Emilija :)….o namuose – mama. Ji kartais ir į filmavimo aikštelę atvažiuodavo ir pasislėpusi po medžiu, kad manęs neišblaškytų, stebėdavo, kaip ten tas darbas vyksta.

– Ar iki šiol draugauji su filmavimo grupe ir kitais aktoriais?

– Susirašinėju su Dovile (vaidinusią Iną), kartais su grimere Emilija ir aktorių asistente Kriste.

– Ar sunku būti aktoriumi?

– Neatrodo, kad lengva, nes labai sunku padaryti tiksliai taip, kaip režisierė įsivaizduoja. Kartais reikia vaidinti taip, kaip nėra. Pavyzdžiui, kai yra šalta, reikia vaidinti, kad yra karšta. Arba reikia juoktis, nors visiškai nėra juokinga, arba reikia suvalgyti 6 lėkštes žuvienės. Geriau, kai filmuojama scena su ledų valgymu. 12 porcijų ledų suvalgyti žymiai smagiau:).

– Kaip lengviau susidraugauti: per balkoną ir elektros lizdą, ar internetu?

– Susidraugauti patikimiau, aišku, balkone arba per elektros lizdą, nes per internetą gali susidraugauti su bet kuo – narkomanu, alkoholiku ir pan. Tačiau  bendrauti lengviau per internetą.

– Ar jau buvai tikrame pasimatyme?

– Kol kas ne:).

– Ar tau būtų sunku pakviesti draugą į pasimatymą?

– Dar nebuvo tokios patirties, bet, manau, būtų sunku.

 

%d bloggers like this: