h1

Viktorija Kuodytė

 

Viktorija Kuodytė  „Balkone” sukūrė vienuolikametės Emilijos mamos vaidmenį. 

V. Kuodytė gimė 1970 m. Vilniuje. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijavo vokalą, ten pat 1994 m. įgijo aktorinio meistriškumo specialybę (kurso vadovas Algirdas Latėnas). 

Aktorė 2002 m. gavo „Kristoforo” apdovanojimą už geriausią moters vaidmenį Gintaro Varno režisuotame M. Caar spektaklyje „Portija Koglen”, 1997 m. – už geriausią moters vaidmenį Eimunto Nekrošiaus režisuotame W. Shakespeare‘o „Hamlete”, 1999 m. – už geriausią antro plano moters vaidmenį Eimunto Nekrošiaus režisuotame W. Shakespeare‘o „Makbete”.

Vaidino Vytauto V. Landsbergio filme „Iš karčiamėlės” (2005), R. Rakauskaitės filme „Sūrininkas” (AXX konkursas „Gėris” 2006), taip pat netrukus pasirodysiančiame V. Navasaičio filme  „Perpetuum mobile” (2008).

Daugiau informacijos apie aktorę rasite čia.

Viktorija pasidalino savo mintimis apie „Balkono“ filmavimą.

Kaip atsidūrėte €žBalkone?

Buvo 1980-tieji. Ruošiau pamokas ir išgirdau vaikus šaukiant kieme. Išlindau per balkoną pažiūrėti. Praverusi balkono duris, ten radau dvi mergaites, bemetančias svarainius į žmones. ĮĖJAU Į BALKONĄ IR SUPRATAU, KAD AS ESU TŲ MERGAIČIŲ MAMA …

Ar tai buvo pirmoji Jūsų pažintis su režisiere?

Su režisiere susitikome Robinzonų kelionėje laukinėje vietovėje be civilizacijos ir išdegintoje saulės žemėje. Tam, kad išgyventume nutarėme palaikyti viena kitą. Ilgomis, nesibaigiančiomis dienomis ir naktimis pasakodavome apie save, žvelgdamos į bandas avių, karvių, pjaunamus jaučius, besigėrėdamos stepės stebuklais ir nesibaigiančiomis vištų išmatomis. Aš jai pasakojau apie tai, kokia esu žymi ir nusipelniusi aktorė, o Giedrė įtikinėjo mane pasakodama apie savo kino režisūrinius šedevrus. Grižusios namo pradėjome ieškoti įrodymų aš žiūrėjau jos filmus, o Giedrė pradėjo eiti į teatrą.

Kokios mintys kilo perskaičius scenarijų?

Perskaičius scenarijų pirmiausia pamačiau iš atminties išplaukusius paveikslus stiklinis šalto pieno butelis šaldytuvo durelėse, taros priėmimo punkto medinės dėžutės, stumdomos ant nusidėvėjusių ratukų, nusmukusius pėdkelnės einant iš mokyklos, gaidelis ant pagaliuko ir radijo taškas ne mano virtuvėje.

– Kaip apibūdintumėte savo sukurtą vaidmenį filme?

Mano vaidmuo filme epizodinis. Bent jau norėtųsi, kad tai būtų atpažįstama atmosfera nupiešiantis vaidmuo, o ne personažas.

Kas labiausiai įstrigo iš Balkono filmavimo?

Įsimintina vietovė, kurioje buvo filmuojamas Balkonas. Visai šalia Vilniaus tos Rūdiškės, o įspūdis, kad ten taip ir liko amžini 1980-tieji. Tik mašinos prie blokinių daugiabučių modernesnės. Kai išvažiuodavome paryčiais į filmavimo pamainą, tai atrodydavo, kad dar vis tebesapnuoji kokį nors siaubiaką arba fantastinį filmą, kuriame trys blokiniai baltai pilki daugiabučiai stovi viduryje pievos, aplink ganosi gyvuliai, žydi nususę gėlių darželiai, o tų namų gyventojai vaiduokliai, svirduliojantys amžina trajektorija nuo vieno buto į kitą. Dar įstrigo karšti bigudukai, grūdami į galvą 6 valandą ryto ir išnuomoti kartoniniai butai tuose pačiuose daugiabučiuose, kurie atrodė subyrės į šipuliukus nuo stipresnio garso ar žingsnio.

– Kuo ypatingas filmavimosi procesas, kai pagrindiniai aktoriai (taip pat filmavimo aikštelėje – Jūsų kolegos) yra vaikai?

Filmavimosi procesas, kai pagrindiniai personažai vaikai turbūt atlaidesnis arba reikalaujantis tikslumo ir greitesnio visų grandžių darbo. Vaikai ir suaugę pavargsta skirtingai. Tas ir skirtumas.

– Ar filmuojantis Balkone teko ką nors daryti pirmą kartą gyvenime? 

Pirmą kartą mano vyras buvo policininkas.

– Ar filmavimo metu buvo kilęs noras pabėgti iš filmavimo aikštelės ir nebegrįžti? 

Pabėgti norėjosi paskutinę pamainą apie 5 valandą ryto, kai dar buvo likusios kelios scenos, o jau niekas nebesilaikė nei protas, nei plaukai, nei grimas, nei nervai, nes kitą dieną nuo ryto turėjau repetuoti, o vakare vaidinti spektaklį Kaune. 

Ką Jums reiškia filme vaizduojamas laikotarpis?

9-tas dešimtmetis tai geri laikai. Tai yra giliai manyje, aš esu tipiškas to laikmečio vaikas.

 

Reklama
%d bloggers like this: